Monika DEBNÁROVÁ
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

V Parku pod lipami sa koniec mesiaca niesol v znamení tradícií a vajnorských zvykov

V Parku pod lipami sa koniec mesiaca niesol v znamení tradícií a vajnorských zvykov
Všetci, čo prišli určite neľutovali. Bolo to prekrásne ukončenie kultúrneho leta!

Tento rok Korona ovplyvnila život každého z nás. Všade okolo sú obmedzenia, rušia sa kultúrne podujatia, zavádzajú sa proticovidové opatrenia. Náš kultúrno-spoločnský život sa obmedzil zväčša na rodinné oslavy, alebo posednia s najbližšími priateľmi.

Aj vo Vajnoroch bolo badať zmeny v návštevnosti počas ukončenia kultúrneho leta, ale na kvalite podujatia sa to ani náznakom neprejavilo. V rámci pripraveného programu si prišli na svoje všetky vekové kategórie.

Všade kde som sa pohla som stretávala milých a prívetivých ľudí. Nechýbali ani krásne žienky z Vajnorského okrášľovacieho spolku, ktoré svojou prítomnosťou nezabudnuteľným spôsobom dotvárajú celkový obraz takmer všetkých vajnorských podujatí. Keďže sa Vajnorské dožinky nekonali, obohatili kultúrny program tradičným odovzdávaním dožinkového venca.

Veľký úspech u návštevníkov zaznamenali aj tvorivé dielne s Podobenkou z Vajnor, ktoré boli súčasťou sprievodných podujatí spolu s výstavou prác z letných tvorivých dielní "Pres vajnorské okénko".  Okrem bohatého kultúrneho programu za účasti našej vajnorskej Pilnej kapely  zabezpečil náš Miestny úrad program aj pre tých naneposednejších v podobe detského skákacieho hradu, maľovania na tvár, či ďalších sprievodnéých akcií.  Sezónu ukončilo posledné letné kino pre deti. 

Všetci, čo prišli určite neľutovali. Bolo to prekrásne ukončenie kultúrneho leta!