Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nebezpecna zrkadlova krizovatka

Vyriešený
Prijatý: 18.08.2021
Zodpovedaný: 27.07.2022
Autor: Dominika
Zodpovedal: Monika Debnárová

Podnet:

Pár rokov už žiadame o vyriešenie problému tejto križovatky. Denno denne sa tu stávajú dopravné nehody!
Pýtam sa, treba aby tu niekto zomrel, aby sa s touto križovatkou už niečo urobilo?!


Odpoveď:

Aktualizácia

máj 2022:

Dobrý deň stĺpiky boli osadené na chodníku s cieľom zabrániť parkovaniu voziediel na. chodníku, čo spôsobovalo neprehľadnosť križovatky a ohrozovaní boli tým pádom aj chodci.

apríl 2022:

Dobrý deň, začiatkom apríla dôjde k osadeniu stĺpikov na chodníku pred reštauráciou za účelom zabezpečenia bezpečnost obyvateľov Vajnor. 

August 2022:

Dobrý deň, touto témou sa zaoberám už dlhšiu dobu.

Zistila som, že sa riešila už aj v minulosti a vtedy rokovania vyústili do návrhu zjednosmernenia ulíc Pri mlyne a Čierny chodník. Avšak to sa nestretlo s dobrým ohlasom u obyvateľov žijúcih na ulici Čierny chodník.

Táto križovatka je veľmi problematická nie len svojim nevhodným a neprehľadným rozložením. ale nebezpečné sú aj tie prechody pre chodcov, ktoré využívajú aj školoupovinné deti a opakujúce sa havárie. 

Novým problémom je aj parkovanie veľkých áut pred reštauráciou, ktoré navyše bránia v rozhľade do križovatky vodičom prichádzajúcim do križovatky. 

Požiadala som oddelenie dopravy na Magistráte o osadenie semaforu na tejto križovateke s tým, že do času jeho osadenia aby za účelom bezpečnosti osadili aspoň stĺpiky, ktoré zabránia odstavovaniu áut pred reštauráciou.

Považujem to za navhodnejšie riešenie, Nakoľko je to ale dosť nákladný úkon, je k tomu potrebné zabezpečiť viacero podkladov a štatistických údajov, ktoré požiadavku na vybudovanie semaforu podporia. 

O vývoji budem informovať :)

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.