Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Neporiadok na zastávke MHD pri kruhovom objazde

Vyriešený
Prijatý: 27.05.2021
Zodpovedaný: 07.07.2021
Autor: Igor Rašla
Zodpovedal: Monika Debnárová

Podnet:

Monika,
dovoľujem si ti zaslať zápis zo stretnutia s pracovníkom SPP – D. (v texte nižšie)
Zápis sa týka podnetu, ktorý opakovane riešime a to konkrétne znečisťovanie pozemku SPP na začiatku (alebo konci) Vajnor pri kruhovom objazde, vedľa poslednej zástavky MHD (alebo za zástavkou) pred kruhovým objazdom.
Ľudia stojaci na zastávke prehadzujú odpadky na pozemok SPP – D do kríkov a trávy, ktoré tam rastú a nepomáha ani opakované vyčistenie pozemku. Naša mestská časť ani SPP-D už nemienia pozemok čistiť. My ako MČ nemôžeme a SPP-D, keďže nie je pôvodcom odpadu to ďalej robiť odmieta.Jedným z riešení a opatrení na zamedzenie znečisťovania je dohoda s DPMB o osadení väčších košov, zabezpečenia novej zástavky, častejšie vysýpanie košov na uvedenej zástavke resp. iné zabezpečenie priestoru proti znečisťovaniu, atď., skrátka akékoľvek riešenie zo strany DPMB, nakoľko je zrejmé, že evidentne práve ľudia zo zástavky ten odpad produkujú.
My sme sa dohodli s SPP -D na opatreniach (osadili na plot plachtu), ale rozhodne by sme potrebovali zodpovednosť adresovať aj smerom na DPMB.
Ak sa nemýlim si členka dozornej rady DPMB a rád by som týmto na teba apeloval, aby si sa zasadila o riešenie problematického priestoru s titulu svojej funkcie. Prosím o informáciu, ako si s podnetom naložila, nakoľko sme sa zaviazali našich parterov, v tomto prípade SPP-D, informovať o uskutočnených krokoch na vyriešenie situácie.

S pozdravom,
Ing. Igor Rašla


Odpoveď:

Prajem pekný deň, v nadväznosti na uvedené som vašu požiadavku na doplnenie koša na odpadky som preposlala na vedenie Dopravného podniku, ktorý ma obratom  informoval že požiadavku zadali do svojho plánu. Určite by tak urobili aj keby ich priamo oslovila naša mestská časť. 

Kôš spolu s novým označníkom bol doplnený dnes. verím, že to pomôže udržiavať poriadok na spomínanej zastávke. 

S pozdravom

Monika

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.