Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Magistrát a Nadácia Bratislava podporia kultúru a komunity aj v roku 2021

Dátum: 01.01.2021
Autor: Monika Debnárová
Magistrát a Nadácia Bratislava podporia kultúru a komunity aj v roku 2021

Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo pre rok 2021 výzvu v grantovom programe Strategická podpora kultúrnych podujatí, v ktorom podporí etablované kultúrne akcie. V podpore kultúry a komunít pokračuje aj Nadácia mesta Bratislavy, ktorá zverejňuje harmonogram výziev pre rok 2021.

 „Sme si vedomí, že aj v roku 2021 možno očakávať neistotu spojenú s pandémiou a obmedzeniami, ktoré prináša. Považujeme však za dôležité prispievať systematickou podporou k udržateľnosti spolupráce medzi tvorivými a produkčnými tímami, ktoré disponujú skúsenosťami a know-how v pandémiou tak výrazne zasiahnutej oblasti, akou je realizácia kultúrnych podujatí,“ uviedla vedúca oddelenia kultúry a správkyňa Nadácie mesta Bratislavy, Zuzana Ivašková.

Výber víťazných projektov bude prebiehať aj v budúcom roku dvojkolovo. V prvom kole odborní hodnotitelia posúdia každý projekt po obsahovej stránke na základe hodnotiacich kritérií zverejnených v grantovej výzve programu. Všetky projekty, ktoré postúpa do druhého kola, budú prezentované grantovej komisii pred širokou verejnosťou na začiatku marca 2021. Víťazné projekty vyberie grantová komisia a schvaľovať ich bude mestské zastupiteľstvo na svojom marcovom zastupiteľstve.

Viac informácií na: https://bratislava.sk/sk/strategicka-podpora-kulturnych-podujati

V podpore kultúry a komunít pokračuje aj Nadácia mesta Bratislavy, ktorá zverejnila harmonogram výziev pre rok 2021. Aj tento rok podporí v oblasti kultúry a komunít kvalitné projekty v celkovej alokácii 600 000 eur. Tak ako v roku 2020, aj v budúcom roku sa bude nadácia zameriavať prevažne na podporu kultúry, komunitných iniciatív, ako aj jednotlivcov formou umeleckých štipendií. V priebehu januára a februára budú postupne vyhlásené výzvy v grantových programoch KULTÚRA, KOMUNITY a v štipendijnom programe UMENIE. Pripravené sú tiež spolupráce, ktoré nadácia predstaví začiatkom roka, ako aj nová oblasť podpory v grantovom programe Kultúra, zameraná na rozvoj kapacít organizácií.

Viac informácií a harmonogram výziev pre rok 2021 nájdete na: https://bratislava.sk/sk/nadacia-mesta-bratislavy

Zdroj: Magistrát

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.