OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie


DPB, a.s. upravil na základe analýzy dát jazdné doby električkových a trolejbusových liniek. Pri električkách sa zohľadňovali prijaté opatrenia v oblasti zlepšenia preferencie pre vozidlá MHD na svetelných križovatkách, napríklad v úseku Slovanet – Saleziáni, Račianske mýto – Ursínyho, či STU – Úrad vlády SR. Električková doprava sa tak zrýchli v priemere o 1 minútu na Ružinovskej a Račianskej radiále, ako aj na električkovej trati na Hlavnú stanicu.

Pri trolejbusoch sa vyhodnocoval BUS pruh na Gagarinovej ulici a takisto aj nepriaznivá dopravná situácia na Svätoplukovej a Záhradníckej ulici, pričom DPB, a.s. upravil jazdné doby a cestovné poriadky trolejbusových liniek č. 201, 202 a 212.

DPB, a.s. zabezpečil aj rovnomernejšie nasadenie nízkopodlažných električiek na všetkých radiálach. Celotýždenne budú kompletne nízkopodlažné linky č. 1, 3 a 9, na linke č. 4 bude garantovaná celá výprava nízkopodlažných vozidiel počas víkendov.

Úpravou cestovných poriadkov električkových liniek sa tiež zabezpečí rovnomernejší časový rozostup medzi spojmi na všetkých radiálach, ale aj v centre mesta, čím sa predpokladá dosiahnutie menšieho zhlukovania vozidiel na tratiach, čo v konečnom dôsledku prispeje k väčšiemu komfortu cestujúcej verejnosti.

Zdroj: https://www.dpb.sk/sk/sprava/dpb-a-s-aktualizuje-cestovne-poriadky-elektriciek-a-trolejbusov

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.