OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

ZDRAVOTNÍCTVO 

Na štátnej úrovni bol prijatý zákaz návštev vo všetkých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku s okamžitou platnosťou po vydaní nariadenia hygienikom.

CESTOVANIE A DOPRAVA 

Od 12.3. Sú zatvorené všetky tri medzinárodné letíská v Bratislave, Košiciach a Poprade. Takisto sa zastavuje aj medzinárodná autobusová aj železničná doprava z Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a výhľadovo treba počítať aj z ČR, okrem zásobovania. Železničná doprava v SR prechádza na prázdninový režim a vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete použiť na presun dopravné prostriedky, vstup do nich je povolený len v ochranných rúškach. 

PREPRAVA MESTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Mestská hromadná doprava v Bratislave rwagovala na situáciu tak, že obmedzila možnosť nastupovania a vystupovania pasažierov cez predné dvere a od 16.3. Začne premávať v prázdninovom režime. Zrušené boli školské spoje od 10. marca 2020 (utorok) až do odvolania. Linka 31 a 39 bude premávať počas pracovných dní v režime – „školské prázdniny“. V dňoch 7. - 15. marca 2020 vykoná Dopravný podnik (DPB) celoplošnú hĺbkovú dezinfekciu všetkých vozidiel nad rámec každodenného čistenia. Vodiči MHD budú na zastávkach automaticky otvárať všetky dvere, aby sa znižovala potreba kontaktu cestujúcich s povrchmi v hromadných dopravných prostriedkoch. Pri zastávkach na znamenie je naďalej nutné vyslať vodičovi znamenie. Vstup do hromadných prostriedkov je povolený iba v rúškach. 
Pokiaľ máte otázky ohľadom taxi služieb, autobusových a železničných dopravcov, túto agendu má v gescii Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Kontaktné čísla: 02/5949 4111.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.