OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

UVOLNENIE OPATRENÍ OD STREDY 20.05.2020

Vážení občania, vzhľadom na pretrvávajúcu priaznivú epidemiologickú situáciu dochádza od stredy 20. mája 2020 k výraznému uvoľňovaniu opatrení v súvislosti s COVID-19. 
Od stredy 20. mája sa otvárajú:
Obchodné centrá (okrem detských kútikov). Avšak aj naďalej platí zákaz združovania sa v spoločných priestoroch). Zákazníci budú musieť dodržiavať 2-metrové odstupy a dezinfikovať si ruky pri vstupe. 
V obchodoch sa predlžujú otváracie hodiny do 22.00 hod a jeden zákazník bude musieť byť na 15 metrov štvorcových plochy prevádzky
Reštaurácie budú môcť poskytovať stravu za prísnych hygienických opatrení aj v interiéri (za predpokladu doržania pravidiel ako pri terasách)
Hromadné podujatia, kiná a divadlá, vrátane knižníc budú obmedzené na počet do 100 návštevníkov.
Vnútorné plavárne a športoviská môžu byť otvoriť len pre športové kluby. Vonkajšie športoviská budú môcť fungovať bez ohľadu na druh športu, no bez použitia šatní a prítomnosti obecenstva, toalety budú sprístupnené.
Tetovacie štúdiá a tiež prevádzky poskytujúce nastreľovanie náušníc, piercing, či permanentný make-up.
Vnútorné priestory turistických atrakcií okrem vnútorných priestorov ZOO a botanických záhrad.
Nosenie rúška vonku nebude povinné (iba dobrovoľné) za predpokladu, že osoby medzi sebou dodržia odstup 5 metrov. V interiéri bude nosenie rúška aj naďalej povinné.
Sanitárny deň v nedeľu pre prevádzky zostáva zachovaný,
Vyhradený nákupný čas pre seniorov zostáva aj naďalej od pondelka do piatka v čase od 9:00 do 11:00 v potravinách a drogériách.
Od štvrtka 21. mája 2020 sa otvárajú:
Povinnosť karantény (štátnej, domácej) alebo predloženia negatívneho testu sa po novom nebudú týkať ani osôb s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktorí vycestujú do Maďarska, Poľska, ČR, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Švajčiarska a Nemecka s tým, že je potrebné sa na územie SR vrátiť do 24 hodín.
Pred odchodom zo SR bude potrebné vyplniť formulár o čase opustenia územia, ktorý potvrdí na hraniciach príslušník policajného zboru.
Od 1. júna 2020 sa otvárajú:
Otvoria sa všetky škôlky, vrátane špeciálnych, pričom na jednu triedu pripadne najviac 15 detí.
Otvoria sa aj základné školy (1. až 5. ročník), vrátane špeciálnych, pričom v jednej triede bude môcť byť najviac 20 detí.
Žiaci 6. a vyšších ročníkov základných škol zostávajú doma aj naďalej a vyučovanie bude pre ne bude aj naďalej prebiehať dištančnou formou.
Fungovať budú aj školské kluby detí.
V školách budú platiť prísne hygienické opatrenia a dochádzka bude dobrovoľná.
Návrat do výchovno-vzdelávacích zariadení bude dobrovoľný, rodičia sa budú môcť rozhodnúť nechať deti naďalej doma.
Bližšie informácie k téme zverejní Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Nosenie rúšok v školských zariadeniach povinné nebude.
Bližšie informácie k téme zverejní Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.