OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Vedeli ste, že až 2/3 tržieb mestskej Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a.s. končili cez nastrčenú firmu v Infra Services, a.s. ? Môže za to nevypovedateľná zmluva, uzatvorená ešte za exprimátora Ďurkovského.

Odkúpenie Infry späť mestom spraví týmto praktikám koniec. Rozhodovať o tom budú mestskí poslanci na májovom mestskom zastupiteľstve. Zamýšľate sa prečo ideme  kupovať späť niečo, čo bolo v minulosti predané viac ako nevýhodne?  Treba sa zamyslieť či naozaj bolo vlastníctvo týchto firiem také nevýhodné, ako sa to v minulosti prezentovalo. Prostriedky, ktoré budú vynaložené na odkúpenie 49% podielu IS by sa mali vrátiť z úspor už do konca roku 2022.

Všetci vieme, že infraštruktúra BVS je v zom stave a dlhodobo sa domáhame opráv zastaralého vodovodu na Roľníckej, či výstavba vodovodu na ulici Za humnami, alebo na ulici K. Brúderovej. Práve na takéto projekty a rozvoj siete neostávali vodárňam investičné prostriedky, pretože sa strácali v súkromných rukách.

V skratke sprostredkúvam vysvetlenie:

- Kúpa 49-percentného podielu v Infra Services by znamenala definitívne zvrátenie nevýhodnej privatizácie z roku 2010 za vedenia vtedajšieho primátora Andreja Ďurkovského z KDH.

- Infra Services je kľúčovým obchodným partnerom vodární – vlani mala BVS výrobné náklady 53 miliónov eur a z toho 45 miliónov posiela do Infra Services.

- Súhlas Kmotríkových nominantov v Infra Services treba napríklad aj na zrušenie nevýhodných kontraktov s dodávateľmi z minulosti.

- Nevýhodná zmluva medzi BVS a Infra Services platí až do roku 2022 a obsahuje klauzulu o automatickom predlžovaní.

- Nateraz je známe, že kúpa podielu tento rok vychádza z pohľadu hodnoty za peniaze výhodnejšie než scenár, že by si BVS vytvorila úplne novú servisnú firmu, najala do nej ľudí, nakúpila stroje a po roku 2022 ukončila spoluprácu s Infra Services.

Viac sa dočítate v článku: Bratislava má plán ako získať plnú kontrolu nad BVS

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.