OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

ŠKOLY A ŠKOLSKÉ ZARIADENIA POČAS VYHLÁSENIA MIMORIADNEJ SITUÁCIE

Od 13.3. 2020 budú dočasne zatvorené všetky školy, škôlky, ale i vysoké školy, vrátane všetkých ostatných školských zariadení (aj školských jedální). Toto opatrenie platí do 31.3.2020
Ak máte otázky ohľadom prerušenia vyučovania a iných školských aktivít, maturít, prijímacích skúšokvrátane plánovaných školských výletov, zájazdov a podobne, obráťte sa na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu. 
Kontaktné čísla: 02/59 374 111. 

VEREJNÉ PODUJATIA, KULTÚRNE AKCIE, SPOLOĆENSKÝ ŽIVOT POČAS VYHLÁSENIA MIMORIADNEJ SITUÁCIE

Úrad verejného zdravotníctva nariadil Vyhláškou zo dňa 9.3.2020 zákaz usporadúvania a organizovania verejných podujatí kultúrneho, športového, spoločenského alebo iného charakteru. Takisto aj Konferencia biskupov Slovenska zrušila všetky bohoslužby do 23. marca 2020. Nadväzujúc na prvotné opagtrenia UVZ, ako i na opatrenia samospráv pristúpilo sa k preventívnemu uzatvoreniu škôl a materských škôl a jaslí, vrátane všetkých pridružených školských zariadení v pôsobnosti mestských častí.
V nadväznosti na vyššie uvedené pristúpila 12.3.2020 vláda aj k celoplošnému zatvoreniu všetkých všetkých škôl, škôlok, stredných škôl a vysokých škôl, ako i všetkých sociálnych a kultúrnych zariadení na celom území SR. Takisto bude od tohoto dátumu obmedzená aj prevádzka obchodných centier (cez víkend bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu a cez prac. týždeň budú mať obmedzené otváracie hodiny. Zatvorené budú zábavné podniky, diskotéky, aquaparky, fitnescentrá a rekreačné strediská vrátane lyžiarskych centier. Reštaurácie a hotely zostanú otvorené. Toto opatrenie platí do 31.3.2020
Ak máte otázky ohľadom uskutočnenia podujatí na území vašej mestskej časti, alebo obce, informujte sa telefonicky na front officoch samospráv. Pokiaľ vás zaujímate o celoslovensky plánované kultúrne a športové podujatia, alebo o fungovania kín, divadiel, múzeí - obrátte sa priamo na Ministerstvo kultúry SR. 
Kontaktné čísla: 02/2048 2111 alebo 02/2048 2114. 

ÚRADY A INŠTITÚCIE

Otváracie hodiny na všetkých úradoch a klientských centrách sa skrátia na 3 hodiny denne. O fungovaní jednotlivých miestnych úradoch budú informovať svojich obyvateľov starostovia jednotlivých mestských častí na svojich web stránkach. 

ZDRAVOTNÍCTVO 

Na štátnej úrovni bol prijatý zákaz návštev vo všetkých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku s okamžitou platnosťou po vydaní nariadenia hygienikom.

CESTOVANIE A DOPRAVA 

Od 12.3. Sú zatvorené všetky tri medzinárodné letíská v Bratislave, Košiciach a Poprade. Takisto sa zastavuje aj medzinárodná autobusová aj železničná doprava z Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a výhľadovo treba počítať aj z ČR, okrem zásobovania. Železničná doprava v SR prechádza na prázdninový režim a vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete použiť na presun dopravné prostriedky, vstup do nich je povolený len v ochranných rúškach. 

PREPRAVA MESTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Mestská hromadná doprava v Bratislave rwagovala na situáciu tak, že obmedzila možnosť nastupovania a vystupovania pasažierov cez predné dvere a od 16.3. Začne premávať v prázdninovom režime. Zrušené boli školské spoje od 10. marca 2020 (utorok) až do odvolania. Linka 31 a 39 bude premávať počas pracovných dní v režime – „školské prázdniny“. V dňoch 7. - 15. marca 2020 vykoná Dopravný podnik (DPB) celoplošnú hĺbkovú dezinfekciu všetkých vozidiel nad rámec každodenného čistenia. Vodiči MHD budú na zastávkach automaticky otvárať všetky dvere, aby sa znižovala potreba kontaktu cestujúcich s povrchmi v hromadných dopravných prostriedkoch. Pri zastávkach na znamenie je naďalej nutné vyslať vodičovi znamenie. Vstup do hromadných prostriedkov je povolený iba v rúškach. 
Pokiaľ máte otázky ohľadom taxi služieb, autobusových a železničných dopravcov, túto agendu má v gescii Ministerstvo dopravy a výstavby SR. 
Kontaktné čísla: 02/5949 4111. 

ZÁSOBOVANIE POČAS MIMORIADNEJ SITUÁCIE

Túto agendu rieši Ministerstvo hospodárstva SR. V prípade že potrebujete kvôli svojej práci informácie o obmedzeniach zásobovania, prepravy, či dopravy cez hranice s inými štátmi, alebo potrebujete niečo previezť (tovar, alebo ako dopravca) obráťte sa priamo na Ministerstvo hospodárstva SR, prípadne Ministerstvo dopravy SR a výstavby SR.
Kontaktné čísla:  02/4854 1111 alebo 02/5949 4111. 

FUNGOVANIE DODÁVOK, VODY, ELEKTRINY, PLYNU A ODVOZ ODPADU

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) obmedzila fungovanie svojich zákazníckych centier, služby bude poskytovať elektronicky. OLO nastavuje pravidelný odvoz odpadu za akéhokoľvek bezpečnostného režimu. Úpravou pracovných zmien je OLO pripravené zabezpečiť odvoz odpadu aj v prípade výpadku väčšieho počtu zamestnancov. SPP-distribúcia je pripravená v prípade vysokého nárastu počtu infikovaných zamestnancov SPP-distribúcie internými opatreniami zaistiť nepretržitú funkčnosť plynárenského dispečingu a poruchovú službu. Zvýšená úroveň/rozsah nákazy nebude mať vplyv na bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie zemného plynu odberateľom. Spoločnosť ZSE vydala v súvislosti s rozšírením koronavírusu (COVID-19) viaceré interné opatrenia, ktoré majú zaistiť nepretržitú dodávku elektrickej energie. 

VÝROBA A VÝROBNÉ PODNIKY POČAS MIMORIADNEJ SITUÁCIE

Ak máte otázky ohľadom pokračovania výroby, alebo činnosti výrobných podnikov, obráťte sa priamo na Ministerstvo hospodárstva SR. 
Kontaktné číslo: 02/4854 1111.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.