OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Lepšie cesty a verejné priestory

Mesto bude tento rok vďaka vyšším príjmom opravovať výrazne viac ciest, chodníkov a verejných priestorov. Z daní z nehnuteľností každoročne narastú príjmy mestského rozpočtu približne o 12-mil.€. Ďalších 10-mil.€ na tento rok je navyše z finančnej podpory vlády, ktorú kabinet odsúhlasil pre Bratislavu na svojom výjazdovom rokovaní koncom minulého roka.

Vedenie mesta jasne deklarovalo, že tieto navyše získané peniaze do mestskej kasy použije na projekty, z ktorých budú profitovať všetci Bratislavčania a Bratislavčanky. Že tieto financie budú investované do opravy ciest a chodníkov a do zásadného skvalitnenia verejného priestoru v Bratislave a že všetci Bratislavčania a Bratislavčanky dostanú informáciu, na čo sa takto získané peniaze použijú.

Plníme svoj sľub a zverejňujeme zoznam ciest, chodníkov a verejných priestorov, ktoré začneme rekonštruovať vďaka vyšším príjmom do mestskej kasy už v roku 2020. Vďaka týmto príjmom budeme môcť napríklad v tomto roku opraviť až 57 km jazdných pruhov namiesto pôvodne plánovaných 12 km.

Prehľad jednotlivých plánovaných opráv a projektov je zverejnený na: https://bratislava.sk/sk/lepsie-cesty-a-verejne-priestory

ZDROJ: BRATISLAVA.SK

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.