OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

ČO ROBIŤ AK MÁTE PODOZRENIE, ŽE STE BOLI INFIKOVANÍ KORONA VÍRUSOM?

Nepodceňte sitáciu a volajte priamo linky Úradu verejného zdravotníctva, linky regionálnych úradov verejného zdravotníctva a vášho ošetrujúceho lekára, ktorý vás telefonicky usmerní. 
Informácie ohľadom postupov získate aj na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR a Úradu verejného zdravotníctva. 
Kontaktné čísla: 0800 221 234 alebo 0917 222 682 alebo 0917 426 075. 

ČO JE KORONAVÍRUS

Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 bol identifikovaný v Číne na konci roka 2019. Predstavuje nový kmeň vírusu, ktorý u ľudí nebol doposiaľ známy. Ochorenie patrí medzi kvapôčkovú infekciu. Najväčšia hrozba nového vírusu spočíva v tom, že sa šíri vzdušnou cestou (kvapôčkovou nákazou) a že ho môžu prenášať aj také infikované osoby, ktoré nemajú žiadne alebo len veľmi mierne vonkajšie prejavy ochorenia. Koronavírus COVID spôsobuje horúčku, kašeľ, dýchavičnosť, bolesti svalov a únavu Viac sa dozviete na: https://www.vlada.gov.sk//co-treba-vediet-o-koronaviruse/

PRÍZNAKY OCHORENIA COVID - 19

  • horúčka nad 38 °C
  • kašeľ
  • sťažené dýchanie
  • bolesť svalov
  • bolesť hlavy
  • únava

Vo väčšine prípadov je priebeh ochorenia len mierny. Ťažkým priebehom ochorenia sú najviac ohrození starší ľudia (65+), ľudia s pridruženými chronickými chorobami a s oslabenou imunitou.

DOMÁCI ZBER BIOLOGICKÉHO MATERIÁLU

Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad verejného zdravotníctva SR rozšírili laboratórnu diagnostiku nového koronavírusu. Vzorky od pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 vyšetruje okrem Národného referenčného centra pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici a Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach. Do konca týždňa by mala laboratórna diagnostika odštartovať aj na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne.

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.