Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Priority Vajnorské jazerá

Vajnorské jazerá sú špecifickou lokalitou, slúžiacou ako rekreačná oblasť. To znamená, že obyvatelia tejto lokality nemajú zabezpečované všetky služby tak, ako je to u obyvateľov obývaných častí Vajnor. 

Aj napriek tomu však pracujeme na skvalitňovaní služieb poskytovaných v tejto lokalite. Týka sa to predovšetkým verejného osvetlenia, úpravy zelene, úpravy brehov a odvozu odpadu, či deratizíácie. 

Veľkým problémom je aj parkovanie v okolí Vajnorských jazier, ktorým sa intenzívne zapodieva mestská časť a verím, že čoskoro predstavia riešenie. 

Problém s hromadením odpadov v okolí jazier je spôsobený predovšetkým obyvateľmi, ktorí nemajú zabezpčený vlastný odvoz odpadov a takisto aj návštevníkmi počas sezóny. Odvoz odpadu spôsobený návštevníkmi jazera v sezóne zabezpečuje mestská časť zintenzívnením odvozov. Riešením je nahlásenie sa obyvateľov na trvalý pobyt a objednanie si odvozu odpadu spoločnosťou OLO. 

Nakoľko iba časť Vajnorských jazier je v majetku Magistrátu, revitalizačné zámery sú v tejto lokalite značne obmedzené. Momentálne pripravuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s mestskou časťou revitalizáciu vstupov v časti malého jazera s doplnením o lávky.