Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Publikácie

Volebný časopis 2022

Autor:

  • Monika Debnárová

Po prečítaní volebného časopisu sa dozviete o zrealizovaných aktivitách v jednotlivých oblastiach za uplynulé obdobie 2018-2022. Rozdelený je do viacerých tém, so zameraním na skvalinenie dopravy, na verejné priestory, ihriská a športoviská, ale i potrebné investičné činnosti. Samostatne sa v ňom venujem sociálnej oblasti, rodinám s deťmi, seniorom a vzdelávaniu. Na záver sa dozviete o tom, ako by mali vyzerať  kvalitné služby poskytované mestskou časťou, ale i o konkrétnych návrhoch na vylepšenie informovanosti a transparentnosti. 

 

Článok "Cross-border cooperation of twin cities", 2019

Autors:

  • Monika Debnarova,
  • Zuzana Štofkova

Abstract: The article focuses on the development of cross-border cooperation between twin cities. It provides examples of how to support cross-border cooperation between twin cities from different support and subsidy mechanisms. It deals with the description of individual grant schemes, their objectives and systems of use for the support of cities. In conclusion, it highlights the benefits of linking forces and resources of cities to the realization of projects, which enable municipalities to develop their territory, build infrastructure, or improve and support community life and activities of their inhabitants. At the same time, the team provides suggestions for using these resources as a means of supporting general and community-based cross-border cooperation projects that will help cities to better orient themselves in finding resources to support their development plans.

Publication


 

Kniha "TRADIĆNÉ RAČIANSKE ŠPECIALITY", 2016

Autori:

  • Ing. Monika Debnárová
  • Ing.  Jiřina Perényiová, PhD.

Publikáciu pod názvom „Tradičné račianske špeciality“ uviedla mestská časť Bratislava - Rača do živote v prvý deň Vinobrania v piatok 9. septembra o 17.00 hod v Sobášnej sieni MÚ Rača na Kubačovej 21. Aj na tejto knihe sme spolupracovali s miestnymi gazdinkami Annou Wurflovou, Martou Cíchovou, Jolanou Máťušovou, Renátou Fitošovou, majstrom šéfkuchárom Františkom Janatom a majstrom mäsiarom Antonom Hrdličkom. Nájdete v nej recepty na výrobu domácich zabíjačkových špecialít, fašiangové dobroty, pagáčiky, domáci chlieb, račiansku fazuľovú polévku podňu, jedlá z húb, omáčky či tradičné račianske štrúdle.


 

Kniha  "TRADIĆNÉ RAČIANSKE KOLÁČE A SLANÉ DOBROTY", 2015

Autori:

  • Ing.  Jiřina Perényiová, PhD.
  • Ing. Monika Debnárová

Publikácia má za cieľ oživiť zachované i zabudnuté recepty starých račianskych múčnikov a pocherajov, typických račianskych koláčov a všakovakého sladkého a slaného pečiva, ktoré nesmelo v Rači chýbať na stoloch pri významných rodinných, či spoločenských udalostiach. Kniha receptov prinesie inšpirácie, ako sa dá aj v dnešnej modernej dobe oživiť a spestriť ponuka svadobného stola, alebo rôznych slávnostných príležitostí a rodinných osláv. Kniha bola zostavená v spolupráci s miestnymi gazdinkami a za podpory reklamných partnerov. Vydala ju Media Rača, spol. s r.o.


    

Kniha "RAČA, MIESTO KDE SA DOBRE ŽIJE",  2014   

LISTOVACIA VERZIA KNIHY RAČA miesto, kde sa dobre žije:

Autori:

  • Ing.  Jiřina Perényiová, PhD.
  • Ing. Monika Debnárová

Cieľom publikácie je vytvorenie reprezentačnej obrazovej publikácie pre potreby obce a jej obyvateľov, obohatenej o základné informácie o Rači, jej živote, občianskej vybavenosti, histórii, tradíciách a zvykoch. Kniha obsahuje aj informácie z kultúrno – spoločenského života... Rače a tipy na trávenie voľného času v Rači a jej okolí. Nájdete v nej prierez miestnymi organizáciami a spolkami a zoznámite sa aj s miestnymi umelcami či inými slávnymi osobnosťami Rače. Kniha sa venuje aj neutíchajúcim račianskym tradíciám a zvykom, ich zachovávaniu a podpore a nájdete tu aj prierez vinohradníckymi tradíciami, či prehliadku ponuky miestnych vinárov a vinohradníkov. Kniha je ideálna ako prezent, či užitočná ako sprievodca Račou pre jej návštevníkov a turistov. Vydaná je v dvojjazyčnej mutácii. Pri jej čítaní si na svoje prídu nie len milovníci miestnej histórie, ale aj obdivovatelia prekrásnej račianskej prírody.